Twoje Centrum Oszczędności - nowa kampania Hand Made dla Volkswagena.
Twoje Centrum Oszczędności - nowa kampania Hand Made dla Volkswagena.

Twoje Centrum Oszczędności - nowa kampania Hand Made dla Volkswagena.

Opublikowany

Ile kosztuje nowy samochód? Tyle, ile na niego wydasz podczas całego okresu użytkowania. Zakup auta to dopiero początek.

Większość osób, podejmując decyzję o zakupie samochodu, kieruje się jego ceną. Czy niska cena zawsze oznacza najbardziej opłacalną inwestycję? Jakie auto wybrać, aby nie zrujnowało domowego budżetu przez lata eksploatacji i w przyszłości nie stracić na jego sprzedaży? Koszt samochodu to również jego eksploatacja, przeglądy okresowe oraz paliwo. Wszystkie te czynniki składają się na TCO (Total Cost of Ownership).
Najnowsza kampania Volkswagena, za kreację której odpowiada agencja Hand Made, edukuje czym jest TCO. Bo to TCO to także „Twoje Centrum Oszczędności”. Wybierając mądrze, z czasem możemy zyskać więcej.

Kampania TCO Volkswagena była wyzwaniem kreatywnym z kilku powodów. Wiedzieliśmy, że temat budzi u ludzi emocje, ale treść jest wymagająca i techniczna. Naszym celem stało się więc przekazanie kluczowej wiedzy w sposób emocjonalny i angażujący. Koniecznie z jasnym wnioskiem, o którym jesteśmy przekonani: wybierając Volkswagena wydasz mniej, a będziesz jeździł lepszym samochodem. Odpowiedzią na wszystkie te kwestie okazało się zbudowanie historii z symbolem w centrum oraz dobranie angażującej, wyróżniającej formy - animacji.

Miłosz Sroka, Dyrektor Kreatywny w agencji Hand Made

Głównym nośnikiem kampanii jest spot telewizyjny wykonany w technice fabularnej połączonej z animacją 3D. Prosta historia prezentuje cykl życia auta oraz ile, i w których momentach będziemy do niego dopłacać. Mnemonikiem kampanii jest portfel symbolizujący oszczędności podczas całego okresu użytkowania Volkswagena.
Twoje Centrum Oszczędności

Twoje Centrum Oszczędności

Wydajne silniki, wysoka wartość odsprzedaży, 4 lata przeglądów już za   99 zł oraz niska rata. Eksperci zajmujący się kalkulowaniem całkowitych kosztów użytkowania samochodu porównali Volkswagena Passata z rynkowymi konkurentami. Okazuje się, że łączny koszt jego użytkowania, po uwzględnieniu utraty wartości oraz eksploatacji jest najniższy.
Z Volkswagenem naprawdę zyskamy więcej.

Kampania reklamowa obejmuje telewizję, prasę oraz online. Za kreację odpowiada agencja Hand Made, spot został wyreżyserowany przez Karola Kołodzińskiego, za zakup mediów dom mediowy PHD Rocket, a film został wyprodukowany przez One Production.
Hand Made  to agencja reklamowa full service z 11-letnim doświadczeniem. Realizuje kampanie we wszystkich mediach - od telewizji, przez internet (w tym social media), BTL i eventy, aż po PR czy niestandardowe działania komunikacyjne. Hand Made została wyróżniona tytułem “Agencja Reklamowa 2017: krakowska siła” w raporcie Agencje Reklamowe i Domy Mediowe 2017,           przygotowanym przez Media Marketing Polska oraz Kantar Millward Brown.

Marka Volkswagen Samochody Osobowe jest obecna na ponad 150 rynkach na całym świecie, produkując samochody w ponad 50 fabrykach, w 14 krajach. W 2016 roku Volkswagen wyprodukował 5,99 miliona samochodów, w tym najpopularniejsze modele jak Golf, Tiguan, Passat czy Jetta. Aktualnie Volkswagen zatrudnia 218.000 pracowników na całym świecie. Marka posiada także ponad 7.700 punktów dealerskich, w których pracuje 74.000 osób. Volkswagen konsekwentnie napędza rozwój motoryzacji. Pojazdy elektryczne, inteligentna mobilność oraz cyfrowa przemiana to główne punkty strategii marki na przyszłość.

Udostępnij

Agencja Hand Made powiększa             team PR

Anna Piotrowska od stycznia 2018 jako Senior PR Specialist odpowiada za działania w obszarze Public Relations klientów agencji. W zakres obowiązków wchodzą m.in. działania PRowe związane z komunikacją, współpracą z influencerami oraz media relations. Ostatnio związana ze