Hand Made i Volkswagen z Effie Award za kampanię „Wprowadzenie Nowego Tiguana”
Hand Made i Volkswagen z Effie Award za kampanię „Wprowadzenie Nowego Tiguana”

Hand Made i Volkswagen z Effie Award za kampanię „Wprowadzenie Nowego Tiguana”

Agencja  odpowiadała za całościową ideę komunikacyjną kampanii launchowej nowego Tiguana. Sercem strategii była idea - „Doskonałość to dopiero początek”.

Effie Awards zostały rozdane już po raz 19. Nagrody za najbardziej efektywną komunikację przyznano w 24 kategoriach. „Wprowadzenie Nowego Tiguana” została nagrodzona srebrną statuetką  - najwyższą w kategorii „Motoryzacja”. W kampanii położono nacisk na działania angażujące i budujące świadomość innowacyjności marki. W tym celu wykorzystano spoty radiowe i telewizyjne, dzięki którym przybliżone zostały technologie wpływające na komfort jazdy, jak: Active Info Display, 4 Motion i Car-Net. Znana rodzina blogerów podróżniczych Mammamija i bloger samochodowy Zachar OFF prowadzili działania informacyjno-promocyjne na YouTube. W efekcie powstało kilkanaście filmów, które obejrzało ponad 2,5 mln osób.
Podczas 21-dniowej akcji w Warszawie zrealizowano szereg atrakcyjnych aktywności m.in. otwarcie klubu La Playa oraz Koncert Mazolewski Quintet na 350 osób (przy współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej). Przeprowadzono w tym czasie 500 jazd testowych.
Kampania trwała od 15 marca do  31 października 2017r.
W efekcie, Tiguan awansował pod względem innowacyjności z pozycji #10 na #4, osiągnął dynamikę sprzedaży ponad dwukrotnie wyższą od segmentu A-SUV, oraz osiągnął historycznie najwyższe ceny transakcyjne.

Effie Awards to  prestiżowy konkurs marketingowy, ceniony na całym świecie. Został zorganizowany po raz pierwszy w 1968 r. w Nowym Yorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu. Licencję na prowadzenie konkursu w Polsce posiada Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR od 1999 r. Polska jest obecnie jednym z 40 krajów na świecie, gdzie organizowany jest konkurs.

Hand Made  to agencja reklamowa full service z 11-letnim doświadczeniem. Realizuje kampanie we wszystkich mediach - od telewizji, przez internet (w tym social media), BTL i eventy, aż po PR czy niestandardowe działania komunikacyjne. Hand Made została wyróżniona tytułem “Agencja Reklamowa 2017: krakowska siła” w raporcie Agencje Reklamowe i Domy Mediowe 2017,  przygotowanym przez Media Marketing Polska oraz Kantar Millward Brown a także srebrnym Effie w kategorii „Motoryzacja”.

Marka Volkswagen Samochody Osobowe jest obecna na ponad 150 rynkach na całym świecie, produkując samochody w ponad 50 fabrykach, w 14 krajach. W 2016 roku Volkswagen wyprodukował 5,99 miliona samochodów, w tym najpopularniejsze modele jak Golf, Tiguan, Passat czy Jetta. Aktualnie Volkswagen zatrudnia 218.000 pracowników na całym świecie. Marka posiada także ponad 7.700 punktów dealerskich, w których pracuje 74.000 osób. Volkswagen konsekwentnie napędza rozwój motoryzacji. Pojazdy elektryczne, inteligentna mobilność oraz cyfrowa przemiana to główne punkty strategii marki na przyszłość.


Powiązane artykuły
Magazyn „My Fashion Connection” od Hand Made

temu

Krakowska agencja reklamowa Hand Made odpowiada za koncepcję kreatywną oraz stworzenie treści do e-magazynu „My Fashion Connection”, który stanowił nieodłączny element kampanii marki Orsay z Jessiką Mercedes. 
„Kobieca historia. Siła i piękno” - kalejdoskop kobiecości w wyjątkowym e-booku.

temu

E-book jest szczególnego rodzaju podsumowaniem akcji „Kobieca historia. Siła i piękno”. Marka kosmetyczna Dermika razem z krakowską agencją reklamową Hand Made, od maja do lipca, zachęcały kobiety do udziału w wyjątkowym konkursie. Uczestniczki konkursu dzieliły się swoimi momentami, w których poczuły się piękne i silne. Efektem było ponad 500 inspirujących historii.
Hand Made z designerską koncepcją dla przemysłu kreatywnego w Krakowie


temu

Krakowska agencja reklamowa Hand Made odpowiada za stworzenie kompleksowej identyfikacji wizualnej oraz realizację i koordynację kampanii informacyjno-promocyjnej wydarzenia związanego z przemysłem kreatywnym w Krakowie. Na wydarzenie składa się cykl spotkań, wykładów, warsztatów, paneli dyskusyjnych, targów, spacerów, wystaw, pokazów mody i filmów. 
Hand Made socialowo dla marki Pizza Hut

temu

Krakowska agencja reklamowa od połowy czerwca odpowiada za komunikację marki Pizza Hut w mediach społecznościowych. Marka na swoich profilach prezentuje się w nowej, odświeżonej odsłonie. Hand Made, oprócz prowadzenia komunikacji marki w mediach społecznościowych, zajmuje się również obsługą Klientów na fanpage’u.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.